Placówka wsparcia dziennego
Centrum Integracji Społecznej w Ustce realizuje reintegrację społeczno-zawodową od 1 czerwca 2016r. Zostało powołane Uchwałą NR XVI/186/2016 Rady Miasta Ustka z dnia 25 lutego 2016 r. CIS jest jednostką organizacyjną Gminy Miasto Ustka - od dnia 1.04.2019r. jednostką budżetową (Zgodnie z uchwałą Nr IV/46/2019 Rady Miasta Ustka z dn. 31.01.2019r.)
Naszym celem jest aktywizacja mieszkańców Ustki poprzez reintegrację społeczną i zawodową. Do Centrum kierowane są osoby korzystające ze wsparcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ustce, których wspieramy w wejściu lub powrocie na rynek pracy.
Zajęcia w Centrum Integracji Społecznej w Ustce odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-14.00 (z wyjątkiem warsztatów organizowanych u pracodawców – godziny każdorazowo ustalane w Porozumieniu). Przez cztery dni w tygodniu uczestnicy zdobywają wiedzę i umiejętności zawodowe w jednym z warsztatów zawodowych wewnętrznych: opiekuńczym, remontowo-budowlanym, porządkowym i utrzymania terenów zielonych, lub zewnętrznych (warsztat zorganizowany u pracodawcy): sieciarskim, stoczniowo-ciesielskim lub innym według potrzeb, umiejętności i predyspozycji uczestników. Piąty dzień przeznaczony jest na zajęcia społeczne - m.in. poradnictwo socjalne, zawodowe, psychologiczne, warsztaty interpersonalne, ale również integracyjne, autoprezentacji, przedsiębiorczości, itd.
Reintegracja społeczno-zawodowa trwa do 12 miesięcy, z możliwością przedłużenia, w szczególnie uzasadnionych przypadkach, o kolejne 6 miesięcy.
Centrum powstało w ramach projekt „POSTAW NA PRACĘ” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014- 2020. Jego wnioskodawcą jest Miasto Ustka. Projekt jest realizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ustce w partnerstwie z Powiatowym Urzędem Pracy w Słupsku oraz Centrum Charytatywno-Społecznym Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego.
Dodatkowo przy CIS działa punkt informacyjno-konsultacyjny „Ustecki Generator Przedsiębiorczości”.
Zespół CIS 0
Nasz Zespół
Kamila Kieraś - kierownik, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Agnieszka Kraśnik - główny księgowy, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Centrum Integracji Społecznej
Wojciech Błaszczyk - starszy pracownik socjalny, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dorota Bas - referent ds. kadre-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Elżbieta Juszczuk - instruktor warsztatu opiekuńczego, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Bogdan Szczypek - instruktor warsztatu porządkowego z utrzymaniem terenów zielonych,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Piotr Kumala - instruktor warsztatu remontowo - budowlanego,
e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dorota Smokowska - instruktor warsztatu prac twórczych e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Usteckie Centrum Usług Społecznych II
Dorota Piętka - koordynator, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Magdalena Krasińska - pomoc biurowa, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Międzysektorowy Zespół Opieki (wsparcie dla osób niesamodzielnych i ich opiekunów)
Ewa Troć - psycholog, e-mail e.trocTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Barbara Pawlicka - asystent osobisty osoby niepełnosprawnej, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Daria Czerwińska - asystent osobisty osoby niepełnosprawnej e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dorota Smokowska - opiekun mieszkania wspomaganego
Interdyscyplinarny Zespół Wspierania Rodziny
Gałązka Monika - psycholog, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Rekowska Jolanta - specjalista pracy z rodziną - doradca zawodowy, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Placówka wsparcia dziennego "Aktywne popołudnie"
Wojciech Błaszczyk - kierownik Placówki Wsparcia Dziennego, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Elżbieta Juszczuk - wychowawca, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wiktoria Juskowiak - wychowawca, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Anna Chodyna - Erbel wychowawca, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
"Przestrzeń na plus- kompleksowe usługi społeczne dla mieszkańców obszaru rewitalizacji E"
Dorota Bas - koordynator, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Magdalena Krasińska - pomoc biurowa, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Międzysektorowy Zespół Opieki(wsparcie dla osób niesamodzielnych i ich opiekunów)
Justyna Laskowska - asystent osobisty osoby niepełnosprawnej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Placówka wsparcia dziennego "Aktywne popołudnie"
Wiktoria Juskowiak- wychowawca, e-mail w.juskowiakTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Cele CIS 0
Przedmiotem działania CIS jest organizowanie reintegracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, o których mowa w art. 1 ustawy o zatrudnieniu socjalnym oraz realizacja zatrudnienia socjalnego.
Cele systemowe CIS w Ustce
- Świadczenie pomocy osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym w sposób kompleksowy oparty na realizacji indywidualnych programów integracji społecznej i zawodowej, wdrażaniu programów społecznych, organizowaniu działań doradczych aktywizujących jak również wsparciu ich otoczenia społecznego.
- Wykorzystanie istniejących narzędzi do kształtowania odpowiedniego systemu wsparcia i pomocy oraz wprowadzenie nowych dla ujednolicenia i podniesienia efektywności świadczonych usług.
- Aktywizacja środowiska lokalnego na rzecz osób wykluczonych i zagrożonych wykluczeniem społecznym, poprzez:
- angażowanie do współpracy trójsektorowej przy efektywnym włączeniu istniejących zasobów lokalnych;
- budowanie zaplecza ekonomicznego dla Centrum;
- informowanie o skutkach izolacji społecznej osób wykluczonych mających wpływ na całą społeczność lokalną (w ramach posiadanej wiedzy o absolwentach CIS);
- kształtowanie odpowiedzialności społecznej.
- Podnoszenie efektywności działań Centrum w zakresie reintegracji zawodowej i społecznej poprzez stosowanie różnych form aktywności prowadzących do poprawienia warunków życiowych uczestników Centrum i ich rodzin.
- Usamodzielnienie ekonomiczne absolwentów CIS.
Cele jednostkowe CIS w Ustce
Cele jednostkowe są bezpośrednio skierowane do osób wykluczonych bądź zagrożonych wykluczeniem.
- Zmniejszanie ryzyka wykluczenia społecznego u osób będących w szczególnej sytuacji na rynku pracy poprzez nabycie nowych kwalifikacji zawodowych, zwiększających ich szansę na przyszłe samodzielne znalezienie zatrudnienia oraz czasowe zatrudnienie, pozwalające uzyskać dochód.
- Umożliwianie osobom wykluczonym i ich rodzinom pokonania trudnych sytuacji życiowych, których nie są w stanie przezwyciężyć samodzielnie poprzez wsparcie psychologiczne i merytoryczne.
- Wdrażanie do integracji i aktywizacji społecznej poprzez:
- motywowanie do zmiany dotychczasowego życia, prowadzące do zyskania przez uczestnika Centrum uznania w dotychczasowym środowisku.
- przygotowanie uczestników Centrum do funkcjonowania w społeczności poprzez rozwijanie kompetencji społecznych oraz osobistych niezbędnych na rynku pracy i w życiu.
- Integracja ze środowiskiem w przypadku osób opuszczających zakłady karne, bezdomnych, realizujących indywidualny program wychodzenia z bezdomności, uzależnionych od alkoholu i narkotyków po zakończeniu programów psychoterapii.
- Motywowanie do zmiany sposobu życia, poprzez:
- wskazywanie pozytywnych przykładów życia w społeczeństwie;
- kształtowanie społecznie akceptowanych postaw społecznych;
- monitorowanie losów absolwentów i dobór systemu wsparcia i pomocy.
Reintegracja społeczna 0
Reintegracja społeczna to działania, w tym również o charakterze samopomocowym, mające na celu odbudowanie i podtrzymanie u osoby uczestniczącej w zajęciach w centrum integracji społecznej umiejętności uczestniczenia w życiu społeczności lokalnej i pełnienia ról społecznych w miejscu pracy, zamieszkania lub pobytu. Działania te odbywają się 1 dzień w tygodniu. W ramach reintegracji społecznej uczestnicy biorą udział w:
- warsztaty psychologiczne – grupowe,
- poradnictwo psychologiczne – indywidualne,
- warsztaty interpersonalne,
- warsztaty przedsiębiorczości z poradnictwem zawodowym,
- warsztaty/szkolenia z zakresu zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, spółdzielni socjalnej,
- indywidualne zajęcia motywacyjne połączone z coachingiem,
- warsztaty kompetencji społecznych dot. m.in. godności, komunikacji, motywacji, asertywności, relacji w rodzinie, przeciwdziałania przemocy w rodzinie,
- warsztaty profilaktyki uzależnień,
- diagnostyka uzależnień,
- terapia indywidualna uzależnień, umożliwienie udziału w terapii ambulatoryjnej i/lub stacjonarnej,
- warsztaty autoprezentacji i kreowania wizerunku,
- szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej,
- warsztaty z zakresu równość płci,
- warsztaty dotyczące zarządzanie czasem oraz gospodarowania budżetem domowym,
- zajęcia edukacyjne,
- wyjazdy integracyjno – edukacyjne,
- inne według indywidualnych potrzeb uczestników.
Reintegracja zawodowa 0
Reintegracja zawodowa to działania mające na celu odbudowanie i podtrzymanie u osoby uczestniczącej w zajęciach w centrum integracji społecznej zdolności do samodzielnego świadczenia pracy na rynku pracy.
Reintegracja zawodowa w naszym Centrum prowadzona jest w ramach warsztatów zawodowych - wewnętrznych i zewnętrznych.
Warsztat wewnętrzny utworzony jest w CIS. Udział w warsztacie wewnętrznym trwa do 9 miesięcy. Pozostały okres 3 miesięcy to reintegracja w warsztacie u pracodawców.
Warsztat zewnętrzny to warsztat zorganizowany u pracodawcy na podstawie Porozumienia na realizację reintegracji zawodowej. Instruktorem warsztatu zewnętrznego jest pracodawca lub wskazany przez niego jego pracownik. Udział w takim warsztacie trwa do 12 miesięcy lub, w przypadku warsztatu będącego kontynuacją reintegracji w warsztacie wewnętrznym, do 3 miesięcy.
Aktualnie realizujemy reintegrację zawodową w warsztatach:
- remontowo-budowlany
- porządkowy i utrzymania terenów zielonych
- opiekuńczy
- ślusarski (u pracodawcy)
Dodatkowo CIS może zapewnić szkolenia i kursy zawodowe uczestnikom, dla którym będą one niezbędne do podjęcia lub utrzymania zatrudnienia.
Współpraca 0
Nasze Centrum współpracuje z:
(kliknij w link, aby przejść do strony)
1. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ustce
2. Powiatowy Urząd Pracy w Słupsku
6. Pomorska Akademia Kształcenia Zawodowego w Słupsku Sp. z o.o.
7. Centrum Administracyjne Domów dla Dzieci w Ustce
8. Prywatny Dom Seniora i Seniorservis
10. Izabela Smagoń Baltic Star
11. MAR-BUD Usługi Ogólnobudowlane Marcin Patyna
12. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ustce
13. Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.
17. Biohealth Sp. z o.o. (Villa Marbela)
18. Barcelona Sp. z o.o. (Inetrmarche w Ustce)
20. TRADE COMPANY Sławomir Skrodziuk
21. Centrum Integracji Społecznej w Słupsku
22. Centrum Integracji Społecznej w Smołdzińskim Lesie
23. PARR w Słupsku
24. Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Subregionie Słupskim
27. Ustecki Uniwersytet Trzeciego Wieku - Żyj Kolorowo
28. Centrum Aktywności Twórczej w Ustce
29. Pomorski Fundusz Pożyczkowy
Jesteśmy członkiem Pomorskiego Konwentu Centrów i Klubów Integracji Społecznej.
ZAPRASZAMY
do współpracy pracodawców, organizacje pozarządowe, przedsiębiorców, instytucje samorządowe, itd. w zakresie:
- organizacji warsztatu u pracodawcy - szczegóły tutaj
- korzystania z naszych usług - szczegóły tutaj
- podwykonawstwa usług świadczonych na rzecz innych podmiotów,
- partnerstwa w ubieganiu się o środki zewnętrzne, realizowaniu projektów, programów, działań na rzecz aktywizacji społeczno-zawodowej,
- wolontariatu, w tym pracowniczego.
Realizowane projekty 37
Projekty realizowane w Centrum Integracji Społecznej w Ustce
POSTAW NA PRACĘ III 2
POSTAW NA PRACĘ III
Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej - MRPiPS 4
W ramach pozyskanych środków na program, którego realizatorem w 2021 roku było Centrum Integracji Społecznej w Ustce, wsparciem objętych było 29 osób, w tym:
- 20 os. ze znacznym stopniem niepełnosprawności,
- 9 osób z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności.
Łącznie wypracowano 6 656 godzin usług przez 11 asystentów.
W ramach pozyskanych środków na program, którego realizatorem w 2020 roku było Centrum Integracji Społecznej w Ustce, wsparciem objętych było 28
osób, w tym:
- 20 os. ze znacznym stopniem niepełnosprawności,
- 8 osób z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności.
Łącznie wypracowano 2 627 godzin usług przez 7 asystentów.
Usługi asystenta w szczególności polegały na pomocy asystenta w:
-
wyjściu, powrocie oraz/lub dojazdach w wybrane przez uczestnika Programu miejsce (np. dom, praca, placówki oświatowe i szkoleniowe, świątynie,
-
placówki służby zdrowia i rehabilitacyjne, gabinety lekarskie, urzędy, znajomi, rodzina, instytucje finansowe, wydarzenia
-
kulturalne/rozrywkowe/społeczne/ sportowe itp.);
-
wyjściu, powrocie oraz/lub dojazdach na rehabilitację i zajęcia terapeutyczne;
-
zakupach, z zastrzeżeniem aktywnego udziału uczestnika Programu przy ich realizacji;
-
załatwieniu spraw urzędowych;
-
nawiązaniu kontaktu/współpracy z różnego rodzaju organizacjami;
-
korzystaniu z dóbr kultury (tj. muzeum, teatr, kino, galerie sztuki, wystawy itp.).
Projekt realizowany będzie w okresie grudzień 2019 - grudzień 2020. Wsparciem objętych zostanie 40 osób z niepełnosprawnościami, w tym z niepełnosprawnością umiarkowaną i znaczną.
Szczegóły realizacji programu wkrótce.
Usteckie Centrum Usług Społecznych II 2
Projekt pn. „Usteckie Centrum Usług Społecznych II" realizowany będzie przez Centrum Integracji Społecznej w Ustce wraz z Usteckim Uniwersytetem Trzeciego Wieku - Żyj Kolorowo i Spółdzielnią socjalną "Drabina". Realizatorem zadania będzie również Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ustce
ŹRÓDŁO FINANSOWANIA:
Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 - 2020
WARTOŚĆ PROJEKTU:
Wartość projektu: 4 009 127,47zł
Dofinansowanie: 3 808 671,10zł
Wkład własny: 200 456,37 zł
CEL:
Celem głównym projektu jest zwiększenie liczby trwałych miejsc świadczenia usług społecznych
OKRES REALIZACJI:
2020-12-01 - 2023-10.31
GRUPA DOCELOWA:
Wsparciem w ramach projektu zgodnie z założeniami zostanie objętych 170 osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, mieszkających w Ustce, w tym 80 osób - rodziców i dzieci, 80 osób niesamodzielnych i 10 ich opiekunów
DZIAŁANIA:
W ramach projektu realizowane będą następujące działania:
1. Usługi społeczne dla osób niesamodzielnych i ich opiekunów, w tym:
a) działalność Międzysektorowego Zespołu Opieki - zespołu specjalistów, który świadczyć będzie m.in.:
- usługi opiekuńcze,
- specjalistyczne usługi opiekuńcze (fizjoterapeuta, psycholog i in. wg potrzeb - np. dietetyk, logopeda),
- usługi asystenta osoby niepełnosprawnej,
- praca socjalna
- poradnictwo specjalistyczne indywidualne
- indywidualny terapeuta zajęciowy
b) zapewnienie krótkoterminowej opieka w zastępstwie opiekuna
c) rozszerzenie usługi Teleopieki
d) działalność Aktywnego Klubu Seniora
e) usługi "Złotej rączki"
f) prowadzenie animacji lokalnej
g) funkcjonowanie mieszkania wspomaganego dla osób niesamodzielnych
h) wsparcie dla opiekunów osób niesamodzielnych - szkolenia, warsztaty, poradnictwo indywidualne, reintegracja społeczno-zawodowa w CIS, grupy wsparcia
- utworzenie wypożyczalni sprzętu medycznego/rehabilitacyjnego
2. Usługi społeczne dla rodzin
a) działalność Interdyscyplinarnego Zespołu Wspierania Rodziny - zespołu specjalistów, który świadczyć będzie m.in.
- usługi asystenckie (asystent rodziny),
- doradztwo zawodowe,
- praca socjalna
- poradnictwo specjalistyczne indywidualne,
- wsparcie psychologiczne z elementami terapii uzależnień,
- wsparcie grupowe (warsztaty i szkolenia dla dzieci i rodziców),
- zajęcia dot podnoszenia kompetencji rodzicielskich
- spotkania integracyjne poł. z edukacją
b) Działalność placówki wsparcia dziennego w formie pracy podwórkowej oraz opiekuńczo-specjalistycznej
Uczestnikom/czkom zapewnimy opiekę nad osobami zależnymi, pomoc w dojazdach na zajęcia.
REZULTATY:
W ramach Projektu zwiększone zostaną o 20 miejsca świadczenia usług społecznych istniejących po zakończeniu projektu.
Praca szuka człowieka 0
"Praca szuka człowieka" w ramach "Programu na rzecz zatrudnienia socjalnego na lata 2023 - 2025".
Wsparcie w CIS będzie realizowane w ramach konkretnego warsztatu zawodowego: porządkowy i utrzymania terenów zielonych, opiekuńczy,
remontowo-budowlany, prac twórczych. Zakłada się również możliwość wsparcia uczestników w ramach indywidualnie stworzonego warsztatu zewnętrznego u pracodawcy,
biorąc pod uwagę diagnozę-możliwości, predyspozycje, doświadczenie uczestnika.
By zostać uczestnikiem/czką CIS w Ustce, należy zgłosić się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ustce w
celu weryfikacji kryteriów i złożenia niezbędnych dokumentów.
Ustecki Generator Przedsiębiorczości 1
Zapraszamy
do Punktu informacyjno-konsultacyjnego „Ustecki Generator Przedsiębiorczości”
w budynku Centrum Integracji Społecznej w Ustce, ul. Wyszyńskiego 5.
Punkt informacyjno-konsultacyjny „Ustecki Generator Przedsiębiorczości” rozpoczął swoją działalność 5 października 2016 r. dzięki współpracy Gminy Miasto Ustka z Pomorską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. Przychodząc do punktu można uzyskać informacje oraz wsparcie w zakresie organizacji i zarządzania mikro, małymi i średnimi przedsiębiorstwami, uruchamiania i prowadzenia działalności gospodarczej, tworzenia strategii marketingowych oraz biznes planów, a od 1 marca 2018r. dodatkowo w zakresie oferowanego przez PFP wsparcia z Funduszy Europejskich oraz ze środków Województwa Pomorskiego (pożyczki dla MSP).
Celem inicjatywy jest kształtowanie i promowanie przedsiębiorczości, inicjowanie działań inspirujących osoby długotrwale bezrobotne do uzyskania kwalifikacji zawodowych i systematycznego doskonalenia zawodowego, zakładania działalności gospodarczej przez mieszkańców Ustki. Dodatkowo w ramach działalności UGP organizujemy Śniadania Biznesowe.
ŚNIADANIA BIZNESOWE
W ramach działania Generatora organizujemy cykliczne (raz na kwartał) spotkania pn. Śniadanie Biznesowe.
Dotychczas odbyły się:
XIV ŚNIADANIE BIZNESOWE - 6.12.2019R.
Temat:
PPK w teorii i praktyce
------------------------------------------------
ŚNIADANIE BIZNESOWE - 25.09.2019
Tematy:
- aktualne zmiany w przepisach zw. ze składkami, e-aktami, VAT, Białą Listą Podatników, podzieloną płatnością, możliwościami pozyskania środków w ramach SGR oraz społeczną odpowiedzialnością biznesu i biznesem społecznym
-------------------------------------------------------------------------------------------
XII ŚNIADANIE BIZNESOWE - 5.06.2019R.
"Ekonomia cyrkularna (GOZ) w turystyce”
tps://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/1f449.png");">Turystyka wellbeing”
https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/1f449.png");">Międzynarodowa ekspansja pomorskich firm”
https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/1f449.png");">????Pracownicze Plany Kapitałowe oraz najnowsze zmiany w prawie pracy
XI ŚNIADANIE BIZNESOWE - 27 marca 2019 r.
tps://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/1f449.png");">????"Przedsiębiorco! skorzystaj z Funduszy Europejskich", Instrument PORĘCZENIE" jako wsparcie pomorskich przedsiębiorców
htps://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/1f449.png");">????Zwrotne formy wsparcia dla przedsiębiorców i inwestorów w regionie
htps://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/1f449.png");">????Najnowsze zmiany w prawie pracy
http
X ŚNIADANIE BIZNESOWE - 12.12.2018
Spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla przedsiębiorców dot. zatrudniania cudzoziemców i pożyczki na zatrudnienie pracowników
IX ŚNIADANIE BIZNESOWE - 25.09.2018
Spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla przedsiębiorców pn. Oto RODO - zasady ochrony danych w przedsiębiorstwie
VIII ŚNIADANIE BIZNESOWE - 29.05.2018
Spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla przedsiębiorców, w ramach którego prezentowali się lokalni przedsiębiorcy - Ustecka Sieć Biznesu, oraz odbyło się szkolenie nt. nowych przepisów dotyczących zatrudniania cudzoziemców
VII ŚNIADANIE BIZNESOWE - 7 lutego 2018
Spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla przedsiębiorców pn. RODO – po co to wszystko i jak się przygotować?
VI ŚNIADANIE BIZNESOWE - 4 grudnia 2017
Spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla aktywnych przedsiębiorców pn. Przedsiębiorcą być prowadzone przez Fundację Tax Care, Inicjatywa Wspierania Przedsiębiorczości
V ŚNIADANIE BIZNESOWE - 19 października 2017
Spotkanie informacyjno-szkoleniowe nt. zmian do ustawy o emeryturach i rentach obowiązujących od 1 października 2017r.
IV ŚNIADANIE BIZNESOWE - 26 kwietnia 2017
Spotkanie informacyjno-szkoleniowe nt. najważniejszych zmianach w kodeksie pracy, kontroli płatników składek, zatrudnianiu cudzoziemców, instrumentach Powiatowego Urzędu Pracy oraz bezpieczeństwie żywności w aspekcie sezonowej działalności gastronomicznej
III ŚNIADANIE BIZNESOWE - 22 lutego 2017
Spotkanie informacyjno-szkoleniowe nt. zakładania, prowadzenia i zarządzania własną działalnością gospodarczą pn. Przedsiębiorcą być!
II ŚNIADANIE BIZNESOWE - 23 listopada 2016
Spotkanie informacyjne pn. „Wsparcie przedsiębiorców w perspektywie finansowej 2014-2020”
I ŚNIADANIE BIZNESOWE - 28 września 2016
Spotkanie informacyjne, na którym prelegentami byli: przedstawiciele Urzędu Skarbowego w Słupsku, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Słupsku, Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, kierownik CIS
Aby spotkania spełniały Państwa oczekiwania prosimy o podawanie propozycji tematów spotkań i szkoleń na kolejne Śniadania Biznesowe. Poniżej zamieszczamy ankietę – prosimy o jej wypełnienie i przesłanie na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przyniesienie na Centrum.
Dołożymy wszelkich starań, aby spełnić Państwa oczekiwania w tym zakresie.
Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych
- Administratorem danych osobowych jest Centrum Integracji Społecznej w Ustce z siedzibą przy ul. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 5, 76-270 Ustka.
- Inspektorem Ochrony Danych jest Piotr Szumko, z którym można kontaktować
się e-mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. - Administrator danych przetwarza dane osobowe w celu realizacji działań w ramach Usteckiego Generatora Przedsiębiorczości.
- Podstawą przetwarzania danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit a) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).
- Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak ich podanie jest warunkiem skorzystania z tej oferty Centrum Integracji Społecznej w Ustce, której realizacja wymaga przetwarzania danych osobowych.
- Dane osobowe przetwarzane będą przez okres niezbędny do realizacji działań w ramach Usteckiego Generatora Przedsiębiorczości, obowiązku archiwizowania dokumentacji i ewentualnych roszczeń.
- Osoby, których dane osobowe są przetwarzane, posiadają prawo dostępu do danych osobowych dotyczących ich osoby, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo
do przenoszenia danych, a także prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Administratora Danych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. - Osoby, których dane osobowe są przetwarzane mają prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
- Dane osobowe, które są przetwarzane przez Centrum Integracji Społecznej w Ustce nie będą podlegać zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.
CIS w mediach 0
7.11.2021
W Ustce działa wypożyczalnia sprzętu medyczno-rehabilitacyjnego [ZDJĘCIA] | Głos Pomorza (gp24.pl)
13.03.2019
https://www.tv-slupsk.pl/wiadomosci/1336,praca-i-terapia-dla-bezrobotnych?utm_source=wp&utm_medium=sg&utm_campaign=trendy
04.08.2018
http://www.gp24.pl/strefa-biznesu/wiadomosci/z-regionu/a/cis-w-ustce-drugi-raz-stawia-na-prace,13389848/
03.11.2017
25.10.2017
http://www.prk24.pl/34543130/w-ustce-maja-pomysl-jak-pomoc-osobom-ktore-nie-placa-alimentow
06.04.2017
04.11.2016
http://radiokoszalin.infocity.pl/pl/artykul/kreatywnosc-sie-oplaca.16973.html
05.10.2016
26.03.2016
http://www.gp24.pl/wiadomosci/ustka/a/ustka-pozyskala-spore-pieniadze-beda-nowe-projekty,9791548/